пошук на сайті

Запис на прийом

Запис на прийом

Приділіть увагу щитоподібній залозіВи гарно почуваєте себе восени?

Зазвичай із приходом перших осінніх місяців організм людини розпочинає активно налаштовуватись на «режим сну».

Раз на півроку необхідно приділити увагу щитоподібній залозі.

Щитоподібна залоза – важливий орган, що відповідає за обмін речовин в організмі. Осінь – саме та пора, коли легко сплутати апатію з симптомами, що проявляються під час порушення функціонування щитовидки.

Про те, що з щитоподібною залозою не все гаразд, говорять перші ознаки: це слабкість, порушення сну, підвищене потовиділення, перепади настрою, різке зростання ваги або, навпаки, ні з чим не пов’язане схуднення, випадіння волосся.

Такі симптоми можуть проявитися як у дорослого, так і у дитини. Ендокринологи виділяють кілька видів порушень в роботі щитоподібної залози, які можна діагностувати двома способами.

Один із видів порушень – підвищена або знижена функція роботи щитоподібної залози. Зазвичай захворювання загострюється за умови різких коливань рівня продукування гормонів щитовидної залози – Т3, Т4, ТТГ.

До порушень у синтезі тироїдних гормонів призводить нестача в організмі йоду. Добова потреба в йоді для дорослої людини складає 150 мкг на добу, для дітей до 5 років – 90 мкг, від 6 до 12 років – 120 мкг.


Рішення проблеми

За рекомендацією ВООЗ проблему йодного дефіциту в регіонах, де бракує природного йоду в продуктах харчування, прийнято вирішувати шляхом використання йодованої солі. Завдяки зусиллям міжнародних організацій більш ніж 70% мешканців Землі використовують йодовану сіль, завдяки чому вдається попередити складні наслідки нестачі йоду, особливо серед дітей.

Нестача або надлишок йоду в організмі можуть призвести до збільшення розмірів щитоподібної залози (розвитку зобу). Діагностувати збільшення може лікар за допомогою пальпації долей щитовидки або за допомогою УЗД. До речі, вузлики розміром 1 см вважаються безпечними і не потребують детального обстеження.

Виявляти зміни в роботі гормонів щитоподібної залози допомагають лабораторні аналізи.


Щитоподібна залоза на 3D-принтері? – Це реально!

Представники компанії 3D Bioprinting Solutions провели ряд експериментів зі створення щитоподібної залози за допомогою 3D-принтера. Матеріалом для біологічної моделі щитовидки стали стовбурові клітини, а «папером» – спеціальний гідрогель.

На розробку вчені витратили більше 2,5 років. Останні результати пересадки штучної щитоподібної залози обіцяють презентувати на початку вересня на міжнародній конференції в Сінгапурі. У разі успіху експерименту перша пересадка 3D-моделі людині буде можлива вже в 2018 році. Є припущення, що штучна залоза зможе повністю замінити фізіологічну, і на такі пересадки існуватиме попит у разі онкологічних захворювань.

Джерело інформації - https://vitagramma.com/


назад


ДОМАШНЯ    ПРО ДИСПАНСЕР    НОВИНИ    ПРЕСА    ВІДДІЛЕННЯ    МЕДІА-АРХІВ    ІНФОРМАЦІЯ    КОНСУЛЬТАЦІЯ    ЗВ'ЯЗОК