Важливий міжнародний проєкт реалізовують у ХООД

SESЛікарі з променевої терапії та інженери-радіологи Південного центру радіаційної терапії, створеного на базі Херсонського обласного онкодиспансеру, отримали унікальну можливість – попрацювати пліч-о-пліч з провідними фахівцями з Німеччини. А все завдяки реалізації  проєкту міжнародного співробітництва “Senior Experten Service GmbH”, який об’єднав не лише німецьку Програму Senior Experten Service (SES) та Херсонський обласний онкодиспансер, до справи долучилися й Херсонський державний університет та Херсонська торгово-промислова палата.


Організація SES – це німецькі лікарі і медичні фізики, які безкоштовно діляться досвідом, консультують, навчають медиків інших країн. Протягом майже трьох тижнів вони будуть проводити стажування, тренінги й інструктажі з метою поліпшення роботи Південного центру, виявлення його потенціалу, розширення та удосконалення знань наших медиків та інженерів-радіологів, які проводять променеву терапію на лінійному прискорювачі і КТ-контрольовану брахітерапію.


У кінцевому результаті усі ці заходи підвищать якість лікування пацієнтів Херсонського онкодиспансеру методом радіаційної терапії. Також SES-експерти візьмуть участь у роботі мультидисциплінарної комісії з визначення плану лікування онкологічних хворих.


24 листопада проєкт “Senior Experten Service GmbH” презентували журналістам. Участь у прес-конференції, що відбулася в Херсонському обласному онкологічному диспансері, взяли голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко, заступник голови облдержадміністрації Микола Якименко, директорка КНП «Херсонський обласний онкологічний диспансер» ХОР, депутатка обласної ради Ірина Сокур, депутат обласної ради, ректор Херсонського державного університету Олександр Співаковський, президентка Херсонської торгово-промислової палати Вікторія Остроумова і, звичайно, наші німецькі партнери – доктор з медичної фізики Катарина Майр та доктор медицини Удо Циммерман.

«Херсонщина є лідером за онкологічними захворюваннями в Україні. Впевнений, що цей проєкт стане новим поштовхом для наших спеціалістів, які працюють в напрямку боротьби з онкологією. Робимо все можливе, аби створити в регіоні систему високоякісної ранньої діагностики цієї хвороби. Сподіваюсь, що нам вдасться зламати негативну статистику та вийти в лідери по ефективному лікуванню онкологічних захворювань», – сказав Олександр Самойленко.

Микола Якименко звернув увагу, що отримання такого міжнародного досвіду обов’язково сприятиме покращенню роботи  Південного центру радіаційної терапії та досягненню ефективних результатів у лікуванні онкохворих.


Херсонщина займає друге місце в Україні за онкологічними захворюваннями. Щодня в Херсонській області виявляється 12 нових онкологічних хворих і 5 людей помирають.


«У 2019 році ми змогли першими на півдні України придбати лінійний прискорювач та комп’ютерний томограф. Пацієнти, які лікуються за допомогою лінійного прискорювача, отримують високотехнологічне лікування, яке дозволяє з максимальною дозою опромінення потрапити на пухлину, при цьому здорові тканини залишити неушкодженими.Для того, щоб надавати на високому рівні спеціалізовану онкологічну допомогу необхідно дві складові: одна з них – сучасне високотехнологічне обладнання і друга – висококваліфікований персонал. Цей проєкт відкриває додаткові можливості щодо отримання фахових знань від експертів!», – зазначила Ірина Сокур.

Важливий для Херсонщини міжнародний проєкт став можливим після участі директорки Херсонського онкодиспансеру в одній із програм, за якими з закордонними партнерами працює Херсонська торгово-промислова палата.

«Участь у таких міжнародних програмах – це велика праця. Це коли ти керівник великого серйозного закладу маєш на певний час перетворитися на студента – треба підготуватися, отримати додаткові знання, докласти чимало зусиль. І ось Ірина Володимирівна все це пройшла, завдяки чому не лише отримала за кордоном безцінний досвід, а й познайомилася зі службою старших експертів Німеччини, які у результаті сьогодні тут – у Херсоні», - розповіла передісторію Вікторія Остроумова.

Катарина Майр та Удо Циммерман, які вже встигли познайомитися з роботою Піденного центру і його спеціалістами, під час прес-крнференції відзначили досить високий рівень і оснащення, і підготовки персоналу. Німецькі фахівці констатували, що їм радше доведеться обмінюватися досвідом з нашими лікарями, аніж навчати їх працювати.

«За час своєї роботи я вже допоміг встановити 8 лінійних прискорювачів. Але навіть найкраща техніка нічого не вартує без справжніх спеціалістів, які працюватимуть з нею. Нам не довелося багато чого змінювати. Це означає, що Центр зміг встановити обладнання та правильно його використовувати», - сказав Удо Циммерман.
Варто наголосити, що даний проєкт реалізується винятково на волонтерських засадах – на них працюють й SES-експерти, й студенти Херсонського державного університету, які постійно будуть поруч і допомагатимуть долати мовний бар’єр між сторонами.

«Пишаюся тим, що п’ять студентів IV курсу факультету української й іноземної філології та журналістики ХДУ беруть участь у проєкті. Для них - це унікальна можливість поспілкувалися з носіями мови, попрактикуватися в такому складному напрямку як медичний переклад. Все, що тут відбувається дуже важливо. Це ще раз показує, що європейська спільнота, яка так чи інакше розуміє наші проблеми, бере участь у їх вирішенні. Ми інвестуємо у здоров’я наших людей!», - сказав Олександр Співаковський.

Нагадаємо, Південний центр радіаційної терапії відкрився 28 лютого 2020 року, і став першим серед онкологічних закладів Півдня України, в якому пацієнти мають можливість отримувати сучасну високотехнологічну променеву терапію. Щомісяця у центрі на лінійному прискорювачі проводиться понад 1000 сеансів високотехнологічного лікування. Щоденно лікування проходять більше 55 пацієнтів з різними локалізаціями раку. 

 

 

опубліковано 01 12 2021

до новин


ДОМАШНЯ    ПРО ДИСПАНСЕР    НОВИНИ    ПРЕСА    ВІДДІЛЕННЯ    МЕДІА-АРХІВ    ІНФОРМАЦІЯ    КОНСУЛЬТАЦІЯ    ЗВ'ЯЗОК