Розширена підсумкова колегія ДОЗ та Круглий стіл з обласної програми "Онкологія"

Розширена підсумкова колегія ДОЗ та Круглий стіл22 березня у конференц-залі Херсонського обласного онкологічного диспансеру відбулися розширена підсумкова колегії Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації та засідання круглого столу з питань реалізації заходів обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на 2019-2023 роки. В роботі заходів взяли участь голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв, заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Балонь, директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Короленко, заступник голови Херсонської обласної ради Оксана Рукавішнікова, головний лікар онкодиспансеру Ірина Сокур, головні лікарі лікувальних закладів області, голови ОТГ, заступники голів районних державних адміністрацій, районних рад, представники громадськості та ЗМІ.

Під час проведення розширеної підсумкової колегії на якій обговорили основні показники діяльності галузі за минулий рік і озвучили пріоритети на 2019 рік, було відзначено кращих лікарів Почесними грамотами та Подяками Херсонської обласної державної адміністрації, Херсонської обласної ради та Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.


Під час круглого столу відбулася жвава дискусія, оскільки не всі представники влади у районах розуміють важливість і необхідність данної програми. Як наслідок, не поспішають з її прийняттям на місцях чи виділенням коштів на її реалізацію.


«Рівень онкологічної смертності, на жаль, залишається надзвичайно високим, рак є причиною 15% смертності у загальній структурі смертності населення і поступається за показниками лише серцево-судинним захворюванням. Тому раннє виявлення пухлини є надзвичайно важливим. Це запорука успіху в лікуванні онкохворого. Для цього ми створюємо програму та оснащуємо наш онкодиспансер. Впевнений, що завдяки цим заходам ми зможемо зменшити смертність населення від цього страшного недугу», – зазначив голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв.


Про ситуацію щодо онкозахворюваності у регіоні проінформувала головний лікар Херсонського обласного онкологічного диспансеру Ірина Сокур: «З 2018 року Херсонщина посідає 4 місце в України за рівнем захворюваності. Якщо в області показник складає 400 хворих на 100 тис населення, то в окремих районах ці цифри значно перевищують середні. Найбільше хворих на онкологію, а це близько 65%, налічується у Херсоні та Новій Каховці. У 2018 році збільшилася захворюваність на рак щитовидної залози, порожнини рота, сечового міхура, кишківника, а також меланоми та лейкемія. Питома вага онкологічних хворих, виявлених на І - ІІ стадіях раку, на Херсонщині у 2018 році становила 51%. Тобто половина захворювань виявляється в тих стадіях, коли їх можна вилікувати. У розвинених країнах цей показник сягає до 90%. Виявлення в занедбаних стадіях складає 25%, тобто кожний 4 онкохворий. В результаті чого смертність від злоякісних новоутворень по області зростає. У 2018 році цей показник склав 187 людини на 100 тис населення».


Також вона ознайомила присутніх з декількома розділами обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на 2019-2023 роки. Так, основними елементами програми є:
• рання діагностика: проведення скринінгових обстежень, виконання скринінгових програм, створення скринінгових центрів та телемедицина;
• профілактика, яка включає у себе також інформування населення через ЗМІ та громадські організації. Основним завданням є донести до населення ту думку, що виявити злоякісне новоутворення можна лише шляхом проведення профілактичного огляду;
• кадрове забезпечення, тут велика увага приділяється навчанню кадрів, як медичних працівників первинної ланки, так і лікарів онкодиспансеру;
• покращення діагностичних можливостей і спеціалізованого лікування, забезпечення сучасним обладнанням;
• реабілітація та психологічна підтримка.

Директор Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Віктор Короленко зазначив: «Успіх програми залежить від декількох чинників: по-перше, це якість її розробки, по-друге, це правильність управлінських рішень та правильність виконання всіх етапів цієї програми. Також велике значення має відношення самого населення до даного недугу. Наш же прямий обов’язок організувати все так, щоб програма працювала, а головне – давала позитивні результати. Кожен має професійно виконувати свою роботу у межах своєї відповідальності».


Наразі в області хворіють на рак 3% населення, 5 людей щоденно вмирають від раку, а 12 щоденно дізнаються про онкозахворювання. Обласна програма за умови повноцінного фінансування і виконання має змогу врятувати значну кількість життів, що залежить від розуміння проблеми в місті, районах, селах і ОТГ.


Фото

за матеріалами Херсонської ОДА

Департамент охорони здоров'я

Департамент охорони здоров'я

Херсон online

опубліковано 24 03 2019

до новин


ДОМАШНЯ    ПРО ДИСПАНСЕР    НОВИНИ    ПРЕСА    ВІДДІЛЕННЯ    МЕДІА-АРХІВ    ІНФОРМАЦІЯ    КОНСУЛЬТАЦІЯ    ЗВ'ЯЗОК