Всесвітній день боротьби проти раку

Всесвітній день боротьби проти ракуВсесвітній день боротьби проти раку, заснований Міжнародною спілкою боротьби з онкологічними захворюваннями, відзначається 4 лютого, починаючи з 2006 року.

 

Метою заходів у всьому світі є підвищення поінформованості про цю хворобу, привернення уваги до профілактики, діагностики та лікування онкологічних захворювань.

 

Чому це вкрай важливо для нас? Тому що за 25-річний період у Херсонській області відмічається зростання онкологічної захворюваності майже на 30%, кожен день 12 мешканців Херсонщини дізнаються, що хворі на рак, і кожен день 5 мешканців Херсонщини вмирають від раку.

 

Багато життів може бути врятовано при належній профілактиці, вчасній діагностиці та за умов раннього лікування! Сучасна медицина знає близько 100 видів злоякісних новоутворень. Та за оцінками експертів, виникнення 43% онкологічних захворювань можна попередити, дотримуючись елементарних норм здорової поведінки. Це відмова від тютюну та боротьба з палінням, фізична активність та перебування на свіжому повітрі, збалансоване здорове харчування (без зловживання консервованими і смаженими продуктами), підтримання нормальної маси тіла, також - обмежене вживання алкоголю та обмежене перебування на сонці і в соляріях.


Чому стільки уваги по всьому світі приділяється саме профілактичним дослідженням, як передумові ранньої діагностики захворювання? Тому що рак, діагностований в першій стадії, успішно лікується у 97% випадків, натомість хворі, у яких встановлюється четверта стадія, мають шанс вижити лише в 13%.


2019 року стартує трирічна Всесвітня інформаційна кампанія під лозунгом «Я є і я буду». Ким би Ви не були, Ви маєте силу зменшити вплив раку на себе, на людей, яких Ви любите, та на весь світ. Кожен з нас має власний голос та силу на зміни. Приєднуйтесь до Всесвітнього руху https://www.worldcancerday.org

В рамках Всесвітнього дня боротьби проти раку у Херсонському обласному онкологічному диспансері, з 8:00 до 16:00 відбудеться День відкритих дверей.

Нагадаємо, для вирішення складної онкологічної ситуації в Херсонській області розроблений проект обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на 2019-2023 роки. На виконання програми передбачено 507153,99 тис. грн. з державного, обласного, районних, міських бюджетів та інших джерел. Нова програма спрямована на реалізацію в області державної політики у сфері охорони здоров’я щодо задоволення потреб населення у спеціалізованій онкологічній допомозі, підвищення ефективності профілактики онкологічних захворювань, забезпечення їх раннього виявлення та лікування, поліпшення якості життя онкологічних хворих.

опубліковано 04 02 2019

до новин


ДОМАШНЯ    ПРО ДИСПАНСЕР    НОВИНИ    ПРЕСА    ВІДДІЛЕННЯ    МЕДІА-АРХІВ    ІНФОРМАЦІЯ    КОНСУЛЬТАЦІЯ    ЗВ'ЯЗОК