На Херсонщині починається впровадження Програми боротьби з онкологічними захворюваннями

Колегія обл держ адміністраціїЗасідання колегії обласної державної адміністрації 30 січня було присвячене лише одному, але вкрай важливому питанню для жителів усієї Херсонщини – шляхам реалізації Обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на 2019 – 2023 роки. Директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Короленко одразу навів статистичні дані захворюваності онкологічними хворобами в області. Так, станом на 01 січня 2019 року на обліку в обласному канцер-реєстрі перебувають 29659 хворих на рак. Щороку в Херсонській області виявляється понад 4 тис нових випадків злоякісних новоутворень і помирає від раку понад 2 тис осіб, з них до 30% ⎯ особи працездатного віку. Питома вага онкологічних хворих, виявлених на І - ІІ стадіях раку, в Херсонській області у 2018 році становила 51%.


«Раннє виявлення пухлини – це запорука успіху в лікуванні онкологічного хворого і забезпеченні йому гідного та довготривалого життя. Першочергова роль у виконанні цього завдання належить на загальнолікувальній мережі закладів охорони здоров’я, але  налагодженню чіткої роботи в даному напрямку перешкоджає ряд проблем», - впевнений Віктор Короленко. Зокрема, він звернув увагу на  фактори, що впливають на розвиток онкозахворювань, одним із найголовніших є екологічний. Саме тому наразі ведеться робота зі створення екологічної карти Херсонської області, що триватиме до 1 липня 2019 року. «Це потрібно нам для того, щоб розуміти всі ризики, які загрожують жителям навіть найвіддаленіших куточків області. А далі – профілактика, яка є реальною перспективою вирішення проблем раку», - зауважив директор Департаменту охорони здоров’я ОДА.

До того ж, метою Програми є підвищення ефективності заходів саме з профілактики онкологічних захворювань та доступності медичної допомоги для онкохворих; зниження смертності від онкозахворювань, зокрема від злоякісних новоутворень деяких локалізацій (молочної залози, шийки матки, передміхурової залози); зменшення кількості випадків первинного виходу у працездатному віці на інвалідність внаслідок захворювання на рак; створення умов для продовження та поліпшення якості життя онкологічних хворих шляхом підвищення ефективності заходів з профілактики; збільшення показника одужання; зменшення рівня дорічної летальності онкохворих; удосконалення системи психологічної підтримки онкологічних хворих та членів їх сімей.
Окрім того, в ході засідання було поінформовано, що наразі ведеться  робота по створенню Південного регіонального центру променевої терапії. Для його повноцінного функціонування вже придбано лінійний прискорювач вартістю 41,870 млн грн.

Під час обговорення питання щодо шляхів реалізації Програми боротьби з онкологічними захворюваннями на 2019 – 2023 роки також виступила головний лікар КЗ Херсонського обласного онкологічного диспансеру Ірина Сокур. Вона розповіла про систему допомоги диспансеру в області, виїзну роботу, у тому числі й до мешканців віддалених сіл і селищ, запровадження системи телемедицини.


Для обговорення такого важливого питання, як боротьба з онкологічними захворюваннями в роботі засідання колегії взяв участь  завідувач кафедри онкології ДЗ Запорізької медичної академії післядипломної освіти Міністерство охорони здоров’я України, головний онколог країни, професор Олексій Ковальов, який впевнений, що найефективнішим способом попередження чи подолання онкологічних захворювань є скринінг . Тому професор представив учасникам засідання європейську модель українського скринінгу, роль у ньому держави, лікаря й самого пацієнта.

 

Голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв наголосив: «Велика відповідальність у попередженні й боротьбі з онкозахворюваннями ляже на медиків первинної ланки й лікарів сімейної медицини. Саме вони повинні спонукати пацієнтів до вчасних звернень, проходження обстежень, здійснення профілактики захворювань».


Наприкінці обговорення заступник голови облдержадміністрації Андрій Балонь також звернув увагу й на участь у співфінансуванні заходів по боротьбі з онкологічними захворюваннями органів місцевого самоврядування. Адже від їх участі залежить ефективність здійснення запланованих заходів та насамперед, здоров’я  жителів  Херсонщини.

 

Херсонська облдержадміністрація

Укрінформ

Херсон online

Херсонщина за день

опубліковано 01 02 2019

до новин


ДОМАШНЯ    ПРО ДИСПАНСЕР    НОВИНИ    ПРЕСА    ВІДДІЛЕННЯ    МЕДІА-АРХІВ    ІНФОРМАЦІЯ    КОНСУЛЬТАЦІЯ    ЗВ'ЯЗОК