Громадське обговорення проекту обласної програми боротьби з онкозахворюваннями на 2019-2023 роки

Громадське обговорення28 січня 2019 року в Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації лікарі та представники громадськості обговорювали проект нової обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на 2019-2023 роки. Заходи програми спрямовано на покращення профілактики онкологічних захворювань, забезпечення їх раннього виявлення та проведення лікування, поліпшення якості життя онкологічних хворих.
 
«Наприкінці минулого року депутати обласної ради звернулися до обласної державної адміністрації з пропозицією розробити обласну програму боротьби з онкологічними захворюваннями. Була створена робоча група з фахівців за різними напрямками і сьогодні ми презентуємо проект програми, що розрахована на 5 років», розповіла заступниця директора Департаменту охорони здоров’я Ліна Бондарева.

За новою програмою передбачено виділення коштів на первинну профілактику раку. Детально прорахована вартість скринінгових методів з доведеною ефективністю. Так, профілактичне обстеження 1 жінки на рак шийки матки коштує 16,65 грн., визначення Простат-специфічного антигену в 1 чоловіка для скринінгу раку передміхурової залози – 37,25 грн.

«Онкологічна захворюваність залишається на високому рівні. На обліку в канцер-реєстрі онкодиспансеру перебуває 29659 хворих – це майже 3% населення області. Виявлення злоякісних новоутворень у I-II стадіях в області в середньому складає 51%. При деяких локалізаціях цей показник вищий, наприклад: рак шкіри, нижньої губи у І-ІІ стадіях виявляється у 91-94% випадків, в той же час рак легень на перших стадіях діагностується лише у 7% випадків», - поділилася головний лікар обласного онкологічного диспансеру Ірина Сокур.

В рамках програми передбачається закупівля сучасного обладнання для онкологічного диспансеру, навчання фахівців закладу в провідних світових клініках, впровадження телемедецини і удосконалення надання паліативної допомоги для онкохворих. На виконання програми передбачено 507 153,99 тис. грн. з державного, обласного, районних, міських бюджетів та інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.

Представники громадськості брали активну участь в обговоренні проекту нової програми. Прозвучало безліч питань, було ініційовано проведення додаткової зустрічі за участю представників департаментів екології і ЖКХ для вивчення можливостей усунення негативних факторів навколишнього середовища, які спричиняють рак. Також було запропоновано організувати навчання фахівців, що обслуговуватимуть високотехнологічне обладнання онкологічного диспансеру на базі Херсонського національного технічного університету.

Громадська організація «Спілка жінок Херсонщини» поділилася досягненнями з реалізації програми «Херсонщина обирає здоров’я»: протягом 4 місяців здійснено 11 виїздів мобільної бригади лікарів, обстежено 354 особи в Каланчацькому районі, вже складено графік виїздів до Чаплинського району.

Проект обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями 30 січня буде розглянуто на колегії обласної державної адміністрації, а 8 лютого програма виноситься на розгляд сесії обласної ради.

 

Департамент охорони здоров'я Херсонської ОДА

опубліковано 29 01 2019

до новин


ДОМАШНЯ    ПРО ДИСПАНСЕР    НОВИНИ    ПРЕСА    ВІДДІЛЕННЯ    МЕДІА-АРХІВ    ІНФОРМАЦІЯ    КОНСУЛЬТАЦІЯ    ЗВ'ЯЗОК