До онкодиспансеру прибув перший лінійний прискорювач

Лінійний прискорювач24 грудня 2018 року вписана нова сторінка в історію Херсонського обласного онкологічного диспансеру - заклад отримав медичний лінійний прискорювач. Цієї події колектив чекав майже десятиліття: 2009 року був зданий в експлуатацію Радіологічний корпус, проте лише у 2018 році розпочався процес його оснащення.


Майже 42 млн. грн. на закупівлю лінійного прискорювача Unique виробництва «Varian Medical Systems, Inc.» було зібрано спільними зусиллями Херсонської обласної ради і Обласної державної адміністрації, департаменту охорони здоров’я, коштів районних рад та об`єднанних територіальних громад, державного бюджету та благодійних внесків громадян і організацій. Величезну організаційну роботу провели і народні депутати від Херсонщини - Олександр Співаковський і Федір Негой, які неодноразово особисто зверталися до Прем'єр-міністра України і навіть власні кошти перераховували на цю закупівлю.


Довгоочікуване обладнання, загальною вагою понад 11 тонн, вже у стінах диспансеру очікує на завершення інженерних робіт та монтажу. Аналогів отриманому обладнанню на сьогоднішній день на Півдні України немає. Процес підготовки кадрів для роботи на високотехнологічному обладнанні вже розпочатий. Крім того медичний та інженерний персонал буде удосконалювати навички роботи із обладнанням Varian в провідних клініках України та за кордоном.


"Це наш великий спільний успіх, але це тільки початок шляху. Попереду закупівля та встановлення комп'ютерного та магнітно-резонансного томографів для планування променевої терапії та другого лінійного прискорювача для надання високоякісної спеціалізованої допомоги онкохворим Херсонщини. Це наша перша спільна перемога: і хворих на рак, які зможуть отримати ефективне і безпечне лікування, і персоналу нашого диспансеру, який зможе застосовувати у лікуванні сучасні міжнародні протоколи, і керівництва області, яке несе відповідальність за стан здоров‘я мешканців Херсонщини і лікування онкологічних хворих, які уже складають 3% усього населення регіону. Це питання змогло об’єднати місцеві ради і громади області заради однієї благородної мети» - підкреслює головний лікар Херсонського обласного онкологічного диспансеру Ірина Сокур.

 

Фотозвіт

 

Facebook Андрія Гордєєва

Херсонська обласна державна адміністрація

Укрінформ

Департамент охорони здоров'я ХОДА

Південна інформаційна компанія

Херсон online

Херсон online

UA.TV

Херсон Daily

Постфактум

РепортерUA

Любимый Херсон

NEWS

0552.UA

Новости Херсона

Херсонщина за день

Суспільне Херсон

Херсонці

NOVAMEDIA

Новини Голої Пристані

опубліковано 24 12 2018

до новин


ДОМАШНЯ    ПРО ДИСПАНСЕР    НОВИНИ    ПРЕСА    ВІДДІЛЕННЯ    МЕДІА-АРХІВ    ІНФОРМАЦІЯ    КОНСУЛЬТАЦІЯ    ЗВ'ЯЗОК