Рожевий жовтень: Майстер-клас Олени Колодич із виготовлення дідуха

Майстер-клас Олени Колодич11 жовтня, у рамках Всесвітнього місячника боротьби проти раку молочної залози, для пацієнтів та співробітників Херсонського обласного онкологічного диспансеру провела майстер-клас відома на Херсонщині народна майстриня Олена Колодич.

Олена Колодич - талановита особистість, з неймовірним почуттям гумору, щира серцем, з великим бажанням поділитися своїми вміннями. Майстриня навчає діток роботи із природним матеріалом, бісером, шкірою, хутром, проводить велику кількість майстер-класів. Олена Колодич не вперше проводить майстер-клас і у Херсонському обласному онкологічному диспансері. Минулого року Олена навчала бісероплетінню та створенню кукли-мотанки. Цьогорічний майстер-клас був присвячений створенню дідуха.

Дідух, його ще називають дідо, дідочок, сніп-рай, коляда, колідник. Згідно із традиціями — це останній обжинковий сніп. Овес, жито, пшениця, льон - його основні складові. Солом'яний оберіг — це дух предків, дідів, збереження традицій і пам'яті родини. Це символ доброго врожаю, миру й злагоди в родині, достатку в домі. Традиція ставити в оселі на покуті дідуха походить ще з дуже давніх часів. У дохристиянських віруваннях він був утіленням бога Коляди, символом пам'яті про предків. Святковий сніп перебував у хаті протягом тижня (подекуди навіть до Водохреща). Його присутність привносила в родину святковий настрій, затишок і святковість. У народі казали «Дідух до хати – біда із хати». У наш час сніп часто замінює невеликий „букет" із колосків, різних сухих трав та квітів, безсмертників.

 

Фотозвіт

опубліковано 14 10 2018

до новин


ДОМАШНЯ    ПРО ДИСПАНСЕР    НОВИНИ    ПРЕСА    ВІДДІЛЕННЯ    МЕДІА-АРХІВ    ІНФОРМАЦІЯ    КОНСУЛЬТАЦІЯ    ЗВ'ЯЗОК