Підсумки місячника боротьби проти раку молочної залози

31 жовтня в Департаменті охорони здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації відбулася прес-конференція для регіональних ЗМІ, на якій були підведені підсумки місячника боротьби проти раку молочної залози. Традиційний захід, що проводиться щороку в жовтні, спрямований нагадати кожній жінці, що захворювання на рак молочної залози є не вироком, а хворобою, яку можна вилікувати.

 

Відкриваючи захід, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Ліна Бондарева зазначила: «Наша область має високі показники онкологічної захворюваності і входить в десятку областей з найвищими показниками захворюваності на рак молочної залози».

 

Хвороба успішно лікується в Херсонському обласному онкологічному диспансері, який надає комплексну допомогу хворим на злоякісні новоутворення молочної залози. «Ми маємо потужну діагностичну базу, яка включає цифровий мамограф, можливості ультразвукової діагностики, проведення біопсії з подальшими дослідженнями. В залежності від стадії захворювання надається відповідне лікування. Велика увага приділяється реабілітації хворих після мастектомії, які потребують спеціальних фізичних вправ, психологічної підтримки», - зазначила головний лікар онкодиспансеру Ірина Сокур.

 

За підсумками 9 місяців 2017 року захворюваність на рак молочної залози залишається на рівні минулого року, обласний показник – 58,4 на 100 тис. жіночого населення. Проте онкологів хвилює висока занедбаність – кожна п’ята хвора звертається за допомогою на III-IV стадії хвороби. За словами головного позаштатного онколога Департаменту охорони здоров’я Олександра Гловацького, 90% жінок знаходять пухлини самостійно, коли вони розростаються до розмірів 2-3 см і більше. Менші пухлини, на початкових стадія може виявити лише лікар та спеціальне дослідження: для жінок до 40 років УЗД, після 40 – мамографія. Лікування на перших стадіях значно дешевше для пацієнтів, навіть є можливість зберегти молочну залозу.

 

Ефективних методів запобігання раку молочної залози поки що не існує, проте серед факторів, що підвищують ризик захворіти, лікарі називають паління, зайву вагу, гормональні порушення і вік – понад 45 років. Існує також спадкова схильність до раку молочної залози. Жінкам, в роду яких хтось хворів, рекомендовано в 35 років зробити першу мамографію, а в подальшому її повторювати для контролю.

 

Як зазначив завідувач рентгендіагностичного відділення онкодиспансеру Віктор Мякиньков, обстеження можна пройти не лише в онкодиспансері, а й в Херсонських міських клінічних лікарнях ім. Лучанського та ім. Карабелеша, в Центрі діагностики обласної лікарні, в Генічеську та Каховці. Планується закупівля мамографів для міської клінічної лікарні ім. Тропіних, Олешківської центральної районної лікарні, розглядається можливості придбання пересувного мамографа. Завдяки підтримці обласної ради, в обласних закладах охорони здоров’я обстеження наразі безкоштовне.

 

Онкологи закликають жінок бути уважними до власного здоров’я, звертати увагу на зміни в молочних залозах (виділення із сосків, ущільнення, асиметрію, втягнутість соска), проводити щомісячне самообстеження з пальпацією залози і не боятися звертатися за допомогою. Головне – це зробити вчасно.

 

 

за матеріалами сайту Департаменту охорони здоров'я

опубліковано 01 11 2017

до новин


ДОМАШНЯ    ПРО ДИСПАНСЕР    НОВИНИ    ПРЕСА    ВІДДІЛЕННЯ    МЕДІА-АРХІВ    ІНФОРМАЦІЯ    КОНСУЛЬТАЦІЯ    ЗВ'ЯЗОК