пошук на сайті

Анкета оцінки якості

анкета оцінки якості

Запис на прийом

Запис на прийом

Допомогти диспансеру

Допомогти диспансеру

Операційний блок


Старша медична сестра - Господінова Алла МиколаївнаЗ 2010 року функціонує операційний блок на 6 операційних залів, планується дооснастити ще 2 операційних, у тому числі і для проведення радіохірургічних операцій.

Операційний блок відповідає сучасним санітарним вимогам, забезпечений системою центрального кондиціонування та вентиляції, централізованого постачання кисню. На території операційного блоку функціонує експрес-лабораторія для проведення термінових інтраопераційних гістологічних досліджень


Історія відділення.
З 1947 року по 1960 рік обласний онкологічний диспансер знаходився на території обласної лікарні і операції проводились в операційному блоці обласної лікарні.

У 1960 році облонкодиспансер був переведений на вул.Бєлінського, 6 (бувший пологовий будинок), де після ремонту приміщення пологової зали, був організований операційно-перев’язувальний блок з пічним опаленням. Встановлено 1 операційний стіл. В передопераційній – піч, груба виходила і зігрівала операційну залу. Оперували хворих з хірургічною та гінекологічною патологією.

Операційною сестрою була Пасько Тамара Павлівна, перев’язувальною – Діброва Лідія Василівна.

З 1961 по 1973 рік старшою операційною медсестрою була Неприцька Таміла Семенівна.

Після капітального ремонту і добудови нового корпусу, перев’язувальну було переведено в інше приміщення, а в операційному залі було встановлено другий операційний стіл і відкрита мала операційна на 1 операційний стіл для проведення гнійних та ускладнених операцій.

Операційними сестрами працювали: Андрійчук Лариса, Буганова Надія, Висоцька Людмила. Анестезистки: Протасова Людмила, Хартахай Тамара, Шешеня Ніла, Абрамова Валентина.

У 1975 році було організовано операційно-анестезіологічне відділення. Завідувачем призначено лікаря-анестезіолога Полетаєва Миколу Семеновича, старшою медсестрою Новикову Катерину Остапівну.

З року в рік збільшується кількість проведених операцій різної патології та складності: 1960 рік – 367 операцій, 1997 рік – 1000 операцій, 2012 рік – 2899 операцій.

За цей період роботи було навчено багато молодих медичних сестер та хлопців із медичного коледжу, деякі з яких працюють старшими медсестрами у відділеннях. Молодшим медперсоналом працювала молодь, яка пройшовши школу роботи в операційній, згодом закінчила вищі медичні заклади.

На теперішній час в оперблоці оновлено обладнання, освоєні нові апарати для проведення трансуретральної резекції сечового міхура та передміхурової залози, лапароскопчних діагностичних операцій.

Професією операційної медичної сестри недостатньо володіти, її необхідно відчувати та розуміти – ми потрібні людям.


назад