пошук на сайті

Анкета оцінки якості

анкета оцінки якості

Запис на прийом

Запис на прийом

Допомогти диспансеру

Допомогти диспансеру

Абдомінально-проктологічне відділення


відеовізитівка

телефон (0552) 35-92-87


Завідувач - Ковальський Михайло Леопольдович, лікар-онкохірург вищої категорії

Старша медична сестра - Піроговська Любов Михайлівна


Ординатори відділення

Гайдай Микола Михайлович

Ланкін Михайло Михайлович

Мулярчук Наталя Степанівна

Редько Ілля СеменовичВідділення відкрито 01.09.2009 року після реорганізації І онкологічного відділення.

Зростання захворюваності на злоякісні пухлини органів черевної порожнини, в тому числі шлунково-кишкового тракту, а також для забезпечення надання кваліфікованого лікування даній групі хворих, яке б відповідало сучасним стандартам лікування, привело до проведення реорганізації онкохірургічної служби в Херсонському онкологічному диспансері. Потужності, що були раніше в диспансері, не дозволяли забезпечити медичною допомогою всіх пацієнтів на злоякісні пухлини товстої, прямої кишки та анального каналу, що її потребували. У зв'язку з цим для надання кваліфікованого хірургічного та специалізованого лікування, що відповідає сучасним стандартам лікування онкологічних хворих, на базі нового онкодиспансеру організовано абдомінально-проктологічне відділення на 30 ліжок.

Основними напрямами роботи відділення є діагностика, хірургічне, хіміотерапевтичне і променеве лікування злоякісних пухлин наступних локалізацій:
злоякісні пухлини шлунку
пухлини підшлункової залози і панкреато-дуоденальной зони
злоякісні пухлини товстої і прямої кишок
рак анального каналу
пухлини заочеревного простору
пухлини печінки та метастатичні ураження печінки
доброякісні і злоякісні пухлини шкіри і м'яких тканин
доброякісні і злоякісні пухлини голови та шиї

Відділення спеціалізується на виконанні як стандартних, так і комбінованих операцій з приводу різних злоякісних захворювань шлунку, тонкої кишки, товстої та прямої кишки.

В абдомінально-проктологічному відділенні диспансеру проводиться:
лікування злоякісних новоутворень ободової кишки. Виконання операцій проводиться з ретельним дотриманням всіх принципів радикалізму і виконанням розширеної лімфаденектомії, що забезпечує високі показники безрецидивного виживання хворих. При місцево-поширених пухлинах, при яких залучають до процесу сусідні органи (проростання в шлунок, печінку, тонку кишку, сечовий міхур, матку, нирки та сечовід), виконуються розширені радикальні операції з реконструктивно-пластичним етапом, та проведенням хіміо-променевого лікування, що забезпечує високі показники безрецидивного виживання хворих.
лікування злоякісних новоутворень прямої кишки. Розроблений і широко використовується принцип сфінктерозберігаючої радикальної хірургії, що включає збереження сечовипускання, статевої функції і виконання операцій без стоми навіть при низькому розташуванні пухлини. Використання принципу тотальної мезоректумектомії в поєднанні з хіміопроменевим лікуванням забезпечує кращі показники безрецидивного виживання. Тісна взаємодія з іншими підрозділами диспансеру (онкогінекологічним та онкоурологічним) дозволяє виконувати розширені об'ємні операції, навіть при пухлинах останньої стадії із залученням органів сечостатевої системи, а також поєднані синхронні або двоетапні операції у пацієнтів, що мають віддалені метастази в печінку, та інші органи. У післяопераційному періоді пацієнтам призначається сучасне хіміотерапевтичне лікування.
лікування метастатичних уражень печінки при колоректальному раці проводиться з використанням атипової та сегментної резекції печінки в межах здорових тканин та внутрішньопераційною катетеризацією печінкової артерії для проведення реґіонарної (безпосередньо в печінку) хіміотерапії.
лікування рецидивів злоякісних захворювань шлунку та товстої кишки здійснюється із застосуванням операцій, при яких використовується екстрафасциальний принцип резекції, у тому числі з видаленням сусідніх органів. Подібний підхід дозволяє видаляти навіть місцево-поширені рецидиви захворювання в межах здорових тканин, та в поєднанні з хіміотерапією дає перспективні результати.
лікування злоякісних пухлин шкіри і м'яких тканин проводиться з поєднанням максимального радикалізму та збереження естетичності та функції. Поєднання хірургічного та спеціального лікування (хіміо та променеве) забезпечує високу можливість повного одужання.
реконструктивні операції у пацієнтів з постійною стомой після обструктивних резекцій.
хірургічне лікування післяопераційних та вентральних гриж у хворих, що перенесли онкологічні операції та у хворих з поєднанням грижі черевної стінки та злоякісного захворювання органів черевної порожнини проводиться за сучасними методиками з використанням а алопротезування проленовою сіткою. У хворих яким виконується хірургічне лікування пухлин органів черевної порожнини, алопротезування грижі проводиться одномоментно.

Основним принципом роботи відділення є мінімальний термін госпіталізації при максимальній ефективності лікування.

В абдомінально-проктологічному відділенні Херсонського обласного диспансеру розгорнуто 30 ліжок. Всі палати комфортабельні, забезпечені сучасними зручними ліжками, обладнані кнопками екстреного виклику медперсоналу та мають централізовану вентиляцію та кондиціювання повітря. У відділенні є 6 палат на 3 ліжка та 1 післяопераційна палата на 4 ліжка, 2 загальних туалета та 2 загальних душових з гарячою водою, санітарна кімната з унітазом та душовою. У відділенні також є 2 одномісні та 3 двомісні палати з функціональними ліжками, системою дистанційного екстреного виклику медичного персоналу та індивідуальними санітарними кімнатами із сучасним сантехнічним устаткуванням та душовими з гарячим водопостачанням.

Перевязувальний кабінет. Для забезпечення швидкого одужання та реабілітації хворих, навіть після складних операцій, у відділенні функціонує кабінет, який має функціональний перев’язувальний стіл, проктологічне крісло та всі необхідні перев’язувальні засоби, які проходять стерилізаційну обробку на сучасному рівні.

Хол відділення. Затишний хол дає можливість хворим зустрітися з рідними та близькими.

У відділенні є всі умови та можливості для проведення доопераційної та післяопераційної хіміо- та променевої терапії. Операційне відділення устатковане сучасним анестезіологічним та хірургічним обладнанням.

Хворі забезпечені триразовим дієтичним харчуванням. Приймання їжі проходить у затишній їдальні відділення. У відділенні працюють кваліфіковані онкохірурги, медичні сестри та санітарки, сумлінна праця яких направлення на забезпечення надання сучасного лікування, комфортного перебування хворого у відділенні та скорішого його одужання.


назад